Ziņas

blog-image
Detaļas
  • 18.12.2017
  • Noderīga informācija
Dalīties

Atsperes un putas (porolons)

Atsperu veidi

1. Bonell atsperes
Bonell atsperu bloki ir visizplatītākās un biežāk sastopamas atsperes mēbeļu izgatavošanā. Galvenās īpašības ir:

-ļoti ērtie un komfortablie ekspluatācijā, kā arī ilgi kalpojoši;
-tiek veidotas no speciāliem atsperu glāzēm ar diviem konusiem, izgatavošanā tiek izmantota oglekļa bagātināta tērauds, kas ir izturīgs un videi draudzīgs materiāls;
-atsperu diametrs 6-10 cm.
-atsperes tiek piestiprinātas pie cietas pamatnes, kas tiek veidots no speciāliem materiāliem, tādiem kā finieris, KSP un MDF;
-atsperu bloka virsma tiek pārklātā ar mīkstiem materiāliem (putām, porolonu, flīci un tā tālāk.)

2. Pocket atsperes
Pocket atsperu bloki ir unikāls atsperu bloks ar neatkarīgiem viena no otras atsperēm, kas nodrošina to, ka nerodas viļņveidīgs efekts. Ir sastopamas vairākas atsperu bloka variācijas. Mainīgs ir ne tikai atsperu novietojums (ķieģeļu vai šaha tipa), bet arī atsperu skaits uz vienu metru kvadrātā. Galvenās īpašības ir:
- stieple šķērsgriezumā ir 1,2-2,2 mm un ir izgatavota no oglekļa bagātinātā tērauda;
- dažādas atsperu formas - ķegļi, smilšu pulksteņi, cilindri;
- atsperu diametrs - līdz 30 mm;
- vijumu skaits - līdz 8;
- mīksts (vaļīgs) stiprinājums;
- atsperes ir atsevišķās kabatās;

3. Falista/Wave atsperes
Falista atsperes kardināli atšķīrās ar savu uzbūvi. Viļņveidīgie gredzeni ar saplacinātām malām, kas ar viļņa augstākiem punktiem stiprinās viens pie otra. Tāda uzbūve nodrošina atsperes īpašības saglabāšanu pat ar īsāko augstumu. Galvenās īpašības ir:

-biežāk atsperes tiek izgatavotas no nerūsējoša tērauda, vai ar oglekli bagātināta tērauda;
-atsperes ar diametru līdz 8 cm;
-atsperes cietums palielinās taisni proporcionāli vijumu daudzumam;

PPU svarīgie rādītāji

1. Blīvums ir svarīgs rādītājs, kas lielā mērā nosaka gatava produkta īpašības: cietumu, izturību, spēju atjaunot sākotnējo formu. Norāda materiāla daudzumu (kg), uz vienu porolona kubikmetru.

2. Putu (porolona) saspiešana un saspiešanas spiediens - tas ir spēks, kas ir nepieciešams lai putas (porolonu) saspiestu par 40%, mērvienība kPa.

3. Atlikušā deformācija - raksturo produkta spēju saglabāt savu formu, izmēru. Saspiests uz 50% paraugs tiek turēts pie iestatītā mitruma un temperatūras, un pēc ārējās iedarbības beigas, tiek mērīta novirze no sākotnējās formas. Blīvuma palielināšana samazina pastāvīgās deformācijas lielumu.

Augstāk minētie rādītāji kopā ar elastību, izturību, balsta faktoriem un komfortu nosaka putu (porolona) veidus un marķierus.

Ppu marķieri


Putu (porolona) veidi un apzīmējumi

Poliuretāna putas ir apzīmētas ar latīņu burtiem un cipariem, kur burti apzīmē materiāla veidu, cipari - blīvumu (kg / m3) un stingumu (kPa).

"ST" - standarts. Bāzes marķieris. Vienīgais kas tiek ražots, uz viena vienkārša poliola pamata. Materiāla blīvumu nosaka tā stingums.
"HL" - ciets, "EL" - paaugstinātas cietības. Tā struktūra ļauj izturēt lielākas slodzes nekā standarta markas.
"HS" ir mīksts un īpaši mīksts. Marķieri definē visaugstākais plastiskums starp poliuretāna putām. Materiāla maigums nodrošina vislielāko ērtību no tā izgatavotajiem izstrādājumiem.
HR "ir ļoti elastīgs. Tas apvieno zemu sākotnējo cietību un augstu nesošās spējas radītāju, kas padara to par īpaši ērtu lietošanā.
"LR" ir mīksts un viskoelastīgs. Tam ir raksturīgas paaugstināta viskozitāte un "atmiņas" efekts. Spēj sadalīt slodzi visā plaknē. To sauc arī par termoplastisku.
"RTC" ir retikulētas poliuretāna putas. Īpaša apstrāde iznīcina plānu membrānu, rezultātā aizvērtās šūnās pārvēršas atvērtajās šūnās, materiāla porainība ievērojami palielinās.
Putas sekundāri putojas. Tas ir gadījums, kad pārstrādātie atkritumi tiek pārveidoti par jauna veida putām, ko raksturo augstas kvalitātes rādītāji. Tam ir liels blīvums, lieliska izolācijas spēja, atvērtas poras un dobumi, kas gandrīz pilnībā absorbē skaņas viļņus.

Mūsu partneri

Visi Internetveikali un cenas www.gudriem.lv/atrie-krediti Salidzini.lv logotips Ceno.lv inshop.lv banneris 88x31
messenger
Ielāde...